OD 20 CZERWCA 2015 ROKU, PO RAZ DRUGI W TYM ROKU, JEST NADZIEJA, WIARA I MOC!

ANTY Ale się porobiło! W sobotnie południe przeżyłem podobne chwile jak te w lutym br., kiedy ruszał z kampanią Andrzej Duda. Wczoraj natomiast odbył się kongres zjednoczonej prawicy, na którym zaprezentowana została przyszła pani premier, czyli Beata Szydło.

Szacunek dla tak przerażającego wielu, z gębą dorobioną jak nikt inny w Polsce, Jarosława Kaczyńskiego za wyczucie chwili, odwagę, przenikliwość i decyzję. Wiele osób się nie spodziewało takiego rozwoju wypadków wierząc, że tu chodzi o stołki i prywatę. Wielu, już po tej nominacji twierdzi lub będzie twierdzić, że Kaczyński będzie nią sterował (oraz oczywiście Prezydentem Andrzejem Dudą) z tylnego fotela – jak kiedyś za czasów AWS robił to Marian Krzaklewski ;) Jednak dziwię się, że właśnie tym osobom tak trudno im dojść do myśli, nie mówiąc już o przekonaniu, iż w tym wszystkim co się właśnie dzieje nie chodzi o stołki, doraźne działanie czy interes i ambicje osobiste. Tu chodzi o realizację wizji funkcjonowania naszego kraju, jego naprawy, kierunków rozwoju i powrotu na właściwe miejsce w światowej polityce. Ile trzeba mieć w sobie pokory, aby wskazać osoby, dotąd będące w cieniu, jako przyszłych liderów? Ile trzeba odwagi, aby zdecydować się na nich postawić mimo, iż tak wielu bliskich i zaufanych współpracowników zdradziło i zdezerterowało po 10.04.2010. Minęły lata a konsekwencja i wielkość polityka oraz męża stanu, jakim jest niewątpliwie Jarosław Kaczyński, triumfuje. Wczoraj nastąpiła zmiana pokoleniowa i namaszczona kolejna nową twarz, która od teraz będzie stanowiła o wizerunku PiS. Jestem głęboko przekonany, że różnica między Beatą Szydło a obecną panią premier Kopacz jest widoczna dla każdego, w miarę przytomnego, obserwatora. Można oczywiście się różnić poglądowo i popierać własne partie. Jednak klasy osobistej, doświadczenia, przygotowania merytorycznego i wiarygodności nie można wyćwiczyć i udawać na dłuższą chwilę.

Czekam z wielką nadzieją na jesienne wybory i kolejny wielki krok ku zmianom na lepsze w Polsce. Jest we mnie ogromna nadzieja i wiara, że jest to możliwe i dokona się w tym roku. Wiadomo, że PO stacza się w przepaść, będzie walczyć i kąsać bez honoru. Wiadomo już też, że będą to działania bezskuteczne. Niestety wiadomo też, że nowa władza zastanie pogorzelisko i wiele czasu zajmie przywrócenie tej ziemi do właściwego stanu. Jednak trend i kierunek zmian jest właściwy a społeczeństwo w ostatnim możliwym momencie otworzyło oczy. To mimo wszystko jest optymistyczne i budujące nadzieję na lepsze jutro dla nas wszystkich. A niedowiarków zachęcam do wstrzemięźliwości i rozmowy za rok.

10153065_10152771416552132_7334418763127362512_n

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>