OD 7 LUTEGO 2015 ROKU JEST NADZIEJA, WIARA I MOC!

ANTY  Wydawało mi się, że sytuacja jest bliska beznadziejnej. Od dłuższego czasu brakowało pozytywnych przesłanek czy impulsów pozwalających myśleć o realnej zmianie jakościowej w naszym kraju. Mainstreamowy gęsty sos informacyjny oblepiał swoich mniej lub bardziej świadomych odbiorców. Totalna blokada medialna i sterowanie przekazem osiągnęło olbrzymie rozmiary. Niespotykane do tej pory w Polsce. Co prawda niezależne media rosną od jakiegoś czasu w siłę, lecz ich siła oddziaływania jest jeszcze zbyt słaba. 

Gdzieś z tyłu głowy pozostawała mi resztka nadziei, że może jednak coś się wydarzy. I wydarzyło się w dniu wczorajszym. Jednak! Warto zapamiętać tą datę: 7 lutego 2015 roku.

W dniu wczorajszym odbyła się konwencja wyborcza kandydata zjednoczonej prawicy na urząd Prezydenta RP – pana Andrzeja Dudy. Na żywo można ją było obejrzeć tylko w Internecie lub na niszowej Republice TV. Można ją teraz zobaczyć korzystając z poniższego linku:

http://vod.gazetapolska.pl/9152-cale-przemowienie-andrzeja-dudy-podczas-konwencji

TVP nie zajmowała się tym, TVP Info zajęło się dniem służby więziennej, stacje TVN emitowały np. śniadanie mistrzów, Polsat News- pogodę dla kraju i świata itd. A przecież to była konwencja wyborcza głównego konkurenta obecnego Prezydenta w najbliższych wyborach! Są i będą też inni kandydaci, ale ich poparcie jest niewielkie i raczej nie odegrają oni znaczącej roli w decydującej rozgrywce. Sytuacja jest analogiczna do wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Skąd ta moja ekscytacja? Ano z tego powodu, iż pojawił się w końcu kandydat:

- stosunkowo młody i energiczny

- zdeterminowany do działania, walki i z wizją zmiany

- doświadczony w polityce krajowej i zagranicznej

- wykształcony i elokwentny

- odważny, stanowczy i opanowany

- charyzmatyczny i potrafiący zjednać sobie ludzi

- opierający swoje życie na mocnych fundamentach i wartościach

- nawiązujący w swoim przesłaniu do niedokończonego działa i dziedzictwa śp. Lecha Kaczyńskiego – Prezydenta, dzięki któremu byłem dumny z tego, że jestem Polakiem, i który potrafił podejmować odważne wyzwania w trudnych czasach.

Od wczoraj mam wreszcie nadzieję na przywrócenie właściwej pozycji Polski w Europie i wywrócenie obecnego systemu sprawującego władzę w naszym kraju.  Fala agresji słownej – pisanej i werbalnej, jaka od wczoraj ruszyła w mediach przychylnych władzy jest najlepszym potwierdzeniem faktu potężnego zagrożenia jakie pojawiło się na horyzoncie rządzących.

Ciekaw jestem jak to się dalej będzie toczyło i rozwijało. Kandydat i partie go popierające są dobrze przygotowane, to pewne.  Wierzę, że będzie to walka zwycięska, choć trudna i prawdopodobnie nierówna i nieczysta. Wygramy, ale potrzeba mobilizacji i pomocy każdego z nas. Oczywiście na osobistą skalę realną do osiągnięcia. Tak więc rozmawiajmy, przekonujmy, próbujmy pokazać tą alternatywę, tego człowieka. Jeżeli uda się przekonać choć jedną osobę to będzie to pierwsze zwycięstwo, jak dwie to większe, jak trzy to… itd. Dotyczy to nas wszystkich, i w kraju, i na obczyźnie. Pomóżcie!

To ma szansę się udać!

Jest nadzieja, jest wiara, jest moc!

Wygramy!!!

10177505_1051095604907346_6346507035492852034_n (1)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>