TRZEBA TO WYTRZYMAĆ

556027_485063561546716_68663921_n W ostatnim czasie nastąpiły zmasowane akcje prowokacyjne wszelkich mediów na środowisko prawicowe. Ma to oczywisty związek z trwającą właśnie kampanią prezydencką. Jest ona zastanawiająco nieudolna ze strony obecnego Prezydenta RP. Do pewnego czasu był on praktycznie pewny swojej reelekcji, marginalizował i lekceważył rywali a zwłaszcza jednego, głównego. Kampania prezydencka polityka zjednoczonej prawicy i PiS jest nadspodziewanie dobra i skuteczna. Sztab wyborczy jest kreatywny, nowoczesny, ma dobrze przemyślaną strategię. Potrafi narzucić narrację i tematy do debaty publicznej, choć i tam niezwykle trudno jest się przebić. O debacie pomiędzy kandydatami można zapomnieć bo Prezydent Komorowski najzwyczajniej w świecie się jej boi. Na tle Dudy wyszedłby na poczciwego, przaśnego i wcale nie takiego kompromisowego polityka ponad podziałami na jakiego się kreuje. Sprawa WSI, euro, SKOK-ów i wiele innych podejrzanych zachowań kładzie się na nim długim cieniem. Osobiście się nie spodziewałem tak korzystnego dla prawicy rozwoju wypadków, ale fajnie jest być pozytywnie zaskoczonym. Nie mniej jednak środowisko i grupa aktualnie trzymająca władzę w końcu zdała sobie sprawę z sytuacji, w której ponowny wybór pana Bronisława przestaje być oczywisty. Uruchamiane zostają właśnie wszelkie środki i sposoby na zmianę wizerunku i toku tej kampanii.

Z oczywistych względów w ostatnich dniach uruchomione zostały tryby machiny dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Atak mediów i poszczególnych dziennikarzy będzie narastał aż do 10 kwietnia. Jego nadrzędnym celem jest, moim zdaniem, prowokacja PiS (szczególnie posła Macierewicza), ale i ogólnie całego środowiska prawicowego, które kwestionuje działania władzy w tym zakresie. Są to działania mniej lub bardziej wyszukane, obrzydliwe, pełne jadu, obrazy i pogardy. Z racji celów nadrzędnych nie można dać się sprowokować i trzeba to teraz wytrzymać. Jakże słusznie zauważyła wdowa po śp. Januszu Kochanowskim, że czas na prawdę o Smoleńsku przyjdzie później, a teraz należy się skupić na wygraniu wyborów. Tylko to pozwoli na ukazanie i ujawnienie prawdy. Mam nadzieję, że sztabowcy Andrzeja Dudy to wiedzą i tak działają.

Nie tak dawno na terenie Ukrainy zestrzelono samolot lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zachęcam do poszukania, zapoznania się i porównania działań podejmowanych przez władze holenderskie (oraz innych krajów, z których pasażerowie byli na pokładzie samolotu MH17). Jest to opisywane w prasie, ale oczywiście nie ma przy tym odwołań czy porównań do katastrofy naszego samolotu prezydenckiego. Szokujące to zestawienie pokazujące ogrom zaniechań, zaniedbań oraz niekompetencji polskich władz i prokuratury. Wszystko to stwarza we mnie przekonanie, że niestety decydentom i prokuratorom wojkowym nie zależało od początku i nadal nie zależy na ujawnieniu prawdy. Przypuszczam też, że jest wiele różnych powodów, ale o tym może innym razem.

Krótko mówiąc, trzeba to teraz wytrzymać i nie dać się sprowokować. Należy zapamiętać, zanotować i zachować wypowiedzi i zachowania tych osób. To do nich wszystko wróci, prędzej albo później, ale wróci. Zostaną też osądzeni, w odpowiednim czasie, przez historię i nie tylko – jak każdy z nas i to nie tylko z czynów, ale też słów i myśli. Warto jest zatem mieć spokojne i czyste sumienie do czego gorąco zachęcam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>