USTRÓJ DOBRZE ZESTROJONY – DSW 2015

Cr.domenicana Tak się ostatnio składa, że otworzyłem się i wyczuliłem na tematy wiary. Jako, że przez lata byłem od niej, delikatnie mówiąc nie najbliżej, są to dla mnie często nowości. Poszukuję swojej drogi i odpowiedzi na wiele pytań. To moje poszukiwanie ma swoje przełożenie w wielu aspektach codziennego życia. W miniony piątek uczestniczyłem po raz pierwszy w wykładzie w ramach cyklicznych spotkań Dominikańskiej Szkoły Wiary. Miałem trochę obiekcji, ale temat wykładu interygował bardzo. I oto niespodzianka. Było naprawdę ciekawie. Sporo, myślę że ponad setka osób w różnym wieku. Nie było przegięcia w żadną stronę, a za to bardzo merytorycznie i zrozumiale. Wszystko umieszczone w naszych chrześcijańskich ramach ale z szacunkiem i zrozumieniem dla innych. Całość gratis wyzwalała też myślenie. ;) A jeszcze dodatkowo wykład bazował na porównaniu społeczeństwa europejskiego z amerykańskim. Woda na młyn moich przemyśleń!

Myślę sobie, że to bardzo cenne inicjatywy, których jest na pewno wiele w naszym otoczeniu. Trzeba tylko się trochę otworzyć i poszukać. W świecie organizowanym na wzór matrixu trudno się nierzadko odnaleźć. Ciężko jest też zrozumieć otaczającą rzeczywistość i różne postawy ludzkie. Dlatego potrzebne są konfrontacje różnych punktów widzenia i narzędzi zrozumienia świata. Ważne jest też poznanie genezy społeczeństwa i sposobu jego formowania.

Od lat zadaję sobie pytanie czy lepiej wiedzieć czy nie wiedzieć? Dochodzę do wniosku, że jednak lepiej wiedzieć.

A najlepiej wiedzieć i rozumieć!

dc7084d5_large

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>